Zalukaj TV! Najlepsza baza w Internecie!

Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie Zalukaj, zarejestruj się, a następnie wykup konto VIP.

Jakie są cechy charakterystyczne thrillerów psychologicznych?


Chcąc scharakteryzować thriller psychologiczny można śmiało powiedzieć, że jest to połączenie dreszczowca z filmem psychologicznym. Taki film psychologiczny thriller jest to rodzaj filmu sensacyjnego, którego głównym zdaniem jest przedstawienie emocjonalnych i psychicznych problemów bohaterów lub pokazanie losów osób zmagających się z jakąś traumą, bądź aktualnie znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Film thriller psychologiczny wykorzystuje napięcie, tajemniczość, a także niepewność. Fabuła składająca się na thrillery psychologiczne stopniowo dąży do punktu kulminacyjnego, nawiązując ściśle do wątków psychologicznych. Filmy thrillery psychologiczne budują u widza napięcie zwykle pojawiające się, gdy główna postać filmowa znajduje się w trudnej sytuacji bez wyjścia. Najczęściej thrillery psychologiczne filmy mają zaskakujące dla wszystkich zakończenie. Częściej niż zwykle dobry thriller psychologiczny, a dokładniej jego fabuła podąża do punktu kulminacyjnego. Fabuła opiera się na obronie dobra, którym najczęściej jest społeczeństwo, życie ludzkie, czy też państwo.


Najlepsze thrillery psychologiczne - które z nich są warte obejrzenia?


Skoro wyjaśniliśmy już, czym jest film triller psychologiczny, powiemy teraz nieco więcej o najchętniej oglądanych filmów zaliczających się do tego gatunku. Jako pierwszy wymienia się najlepszy thriller psychologiczny zatytułowany "Zawrót głowy" pochodzący z Ameryki. Reżyserem tego filmu jest słynny twórca Alfred Hitchcock. Akcja tego filmu rozgrywa się w San Francisco i ukazuje losy detektywa Johna, który z powodu występującego lęku wysokości podejmuje decyzję o odejściu z dotychczas obejmowanego stanowiska pracy. Niedługo po tym dostaje propozycję pracy od przyjaciela. Ma on bowiem zajmować się śledzeniem jego żony. Z biegiem czasu mężczyzna zakochuje się w kobiecie i popada w obsesję na jej punkcie. To naprawdę świetna produkcja filmowa, która w swoim czasie uchodziła za dobry film psychologiczny thriller.
Jako drugi film wymienia się "Podziemny krąg", który powstał na podstawie książki Chucka Palahniuka pod tym samym tytułem. Fajne thrillery psychologiczne na swojej liście umieściły również film "Wyspa tajemnic", który także powstał na podstawie książki. Akcja tego filmu rozgrywa się na wyspie Zatoki Bostońskiej. Znajduje się tam szpital dla chorych psychicznie przestępców. Pewnego dnia na wyspę przybywają dwaj szeryfowie federalni i rozpoczynają śledztwo dotyczące zaginięcia jednej z pacjentek. Jeśli chodzi o thriller psychologiczny ranking wyróżnia także dobry thriller psychologiczny film zatytułowany "Milczenie owiec", który otrzymał aż 5 Oscarów w następujących kategoriach: za najlepszy film, scenariusz, aktora, aktorki, a także reżysera. Następny w kolejności to będzie thiller psychologiczny "Czarny łabędź". Główną bohaterką jest Nina - tancerka baletowa, która pragnie dostać główną rolę w spektaklu "Jezioro Łabędzie". Dziewczyna ta jest niezwykle wrażliwa, a dodatkowo naciskana przez swoją matkę zaczyna popadać w obsesję. Na jej drodze staje równie utalentowana tancerka baletowa o imieniu Lily. Przez znajomość ze swoją rywalką Nina poznaje czarną stronę swojej osobowości. Produkcja ta otrzymała Oscara, a dokładniej Natalie Portman za najlepszą aktorkę pierwszoplanową.
Filmy thriller psychologiczny, który zasługuje za uwagę to "Fatalne zauroczenie", gdzie główną rolę odgrywa prawnik aktualnie odnoszący sukcesy zawodowe. Podczas pewnego wyjazdu poznaje Alex i ulega jej urokowi. Ma jednak z tego powodu ogromne wyrzuty sumienia i postanawia zerwać znajomość z kobietą. Ta wpada w obsesję i za wszelką cenę postanawia zatrzymać przy sobie mężczyznę. Doskonałym wyborem będzie także "Incepcja". Produkcja ta jest pełna efektów specjalnych, co okazuje się jej ogromnym atutem. Dobre thrillery psychologiczne to będą też "Skóra, w której żyję" oraz "Wieża. Jasny dzień". Pierwszy z nich jest stworzony pod reżyserią Pedro Almodóvara. Opowiada o żonie głównego bohatera, która ginie podczas wypadku. Mężczyzna bardzo przeżywa śmierć swojej żony, przez co popada w obsesję i dąży do stworzenia skóry odpornej na ogień. Jak widać wybór filmów z tego gatunku jest ogromny, dzięki czemu każdy miłośnik thrillerów psychologicznych znajdzie coś dla siebie. Komu spodobają się thrillery psychologiczne? Filmy zaliczające się do tego gatunku z pewnością przypadną do gustu osobom, które lubują się w niebanalnej fabule i zaskakującym zakończeniu rozwiązującym całą zagadkę.


Gdzie najlepiej obejrzeć thriller psychologiczny?


W przypadku, kiedy nie masz pojęcia, na jakiej stronie obejrzeć film możesz skorzystać z naszej strony internetowej, która jest świetną wyszukiwarką linków. Ogromnym atutem strony Zalukaj jest z pewnością to, że jest doskonale dopracowana pod każdym względem. Pomyśleliśmy o szczegółowym przygotowaniu kategorii filmowych, dzięki którym każdy może znaleźć swój ulubiony gatunek filmowy i listę wybranych filmów. Zadbaliśmy również o każdą pozycję filmową, dołączając do niej krótki opis fabuły. Istnieje też możliwość ocenienia danego filmu lub serialu poprzez dodanie łapki w górę lub w dół. Wyświetlenia danej pozycji, a także jej polubienie to pomocne narzędzia dla nowych użytkowników, którzy poszukują filmu do obejrzenia. Dzięki temu mogą szybciej podjąć decyzję o wybraniu filmu na wieczorny seans. Aby zacząć korzystać z naszej strony internetowej Zalukaj wystarczy, że zarejestrujesz się zupełnie za darmo. Jeśli darmowa wersja konta okaże się dla Ciebie niewystarczająca, możesz zdecydować się na wersję konta Premium/VIP. Dzięki tej możliwości będziesz mógł/mogła w pełni korzystać z naszego serwisu.
Jeśli została już przez Ciebie dokonana www Zalukaj TV rejestracja będziesz teraz mieć możliwość sprawdzenia, jak wygląda ranking filmów sensacyjnych, które w swoim czasie osiągnęły dużą popularność wśród widzów. Znajdziesz również melodramat wojenny oraz najlepsze sportowe filmy. Posiadając Zalukaj Premium za darmo sprawdzisz swoje ulubione filmy akcji z lektorem, filmy biograficzne, ale i też baśnie Andersena filmy, które są uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.
Gatunków filmowych na Zalukaj jest całkiem sporo, więc znajdziesz polecany krótkometrażowy film animowany, wojenny film oraz filmy animowane Zalukaj. Sprawdź też film podróże w czasie, horror komedie i polskie filmy kostiumowe. Fani gatunku, jakim jest Sci Fi online również znajdą dla siebie ciekawy film.