Zalukaj TV! Najlepsza baza w Internecie!

Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie Zalukaj, zarejestruj się, a następnie wykup konto VIP.

Zalukaj TV - efilmy Online | Polskie filmy | Filmy i seriale z lektorem

2013 Tayna Slendermena

Horror

0 wyświetleń
1 godz. 30 min. Bates Motel

Horror

69 wyświetleń
2015 The Sublet

Horror

24 wyświetleń
2002 Dracula the Impaler

Dramat, Horror

7 wyświetleń
1 godz. 27 min. Circle

Horror, Sci-Fi

18413 wyświetleń
2012 Another

Horror

430 wyświetleń
2017 Gogol. Nachalo

Horror, Przygodowy

110 wyświetleń
2010 The Counterpart

Horror, Komedia, Akcja

0 wyświetleń
1 godz. 25 min. Nieznajomi

Horror

44524 wyświetleń
2015 Polaroid

Horror, Krótkometrażowy

36 wyświetleń
2016 Snowfall

Horror, Sci-Fi

1 wyświetleń
2013 Chastity Bites

Horror, Komedia

20 wyświetleń

Horror psychologiczny - czym właściwie jest?Filmy, którymi nazywa się horrory psychologiczne zaliczą się do podgatunku zarówno fikcji psychologicznej, jak i horroru. Dobry horror psychologiczny w głównej mierze skupia się na jak najlepszym ukazaniu stanów psychicznych, psychologicznych oraz emocjonalnych, a wszystko po to, by zaniepokoić swoich odbiorców. Psychologiczne horrory bardzo często przypominają thrillery psychologiczne. Często w tego rodzaju filmach wykorzystuje się postacie, które są wyjątkowo niestabilne emocjonalne. Jest to spowodowane tym, że zwykle osoby te są zaburzone psychiczne lub niestabilne emocjonalnie. Tacy bohaterowie wzmacniają napięcie, natomiast akcja, fabuła oraz cała sceneria horrorów psychologicznych buduje odpowiednią atmosferę charakterystyczną dla tego gatunku.Horrory psychologiczne - cechy charakterystyczneBardzo dobre horrory psychologiczne mają na celu wywołanie pewnego dyskomfortu oraz lęku, ujawniając przy tym ciemniejsze strony psychiki człowieka, które zwykle są ukrywane lub tłumione. Typowy horror psychologiczny skupia się na ukazaniu cech takich jak: podejrzliwość, zwątpienie, paranoja, a także nieufność. Jedną z wielu cech horrorów psychologicznych jest również to, że reżyser wykorzystuje wiele zwrotów akcji. Zdarza się często, że film z tego gatunku ma na celu zmylenie rozumienia narracji lub fabuły. Horror z elementami psychologicznymi wykorzystuje do tego rodzaju zabiegów niewiarygodnego narratora, który doskonale dezorientuje i niepokoi odbiorcę. Horror tego typu obejmuje też wiele niewyjaśnionych sytuacji, takich jak spiski, czy morderstwa. I właśnie to odróżnia horrory psychologiczne od zwykłych horrorów. Bowiem te drugie, zwykle skupiają się na ukazaniu wielu fantastycznych sytuacji, do których zalicza się między innymi ataki potworów lub postaci.Polecane horrory psychologiczne - na jakie zwrócić uwagę?Chcąc obejrzeć ciekawe horrory psychologiczne top 10 to przede wszystkim będzie "Dziecko Rosemary". Film ten został nagrodzony Oscarem w kategorii najlepszej aktorki drugoplanowej. Horror powstał na podstawie książki, w obu wersjach zyskując uznanie fanów tego gatunku. Fani horrorów psychologicznych z całą pewnością poznali film "Psychoza" autorstwa wybitnego twórcy Hitchcocka. Dla wielu twórców film ten nadal jest wzorem do naśladowania. Następnym i równie dobrym dziełem jest "Uciekaj". Kolejny film to będzie "Suspiria", który zalicza się do najstraszniejszych horrorów o tematyce psychologicznej. "Dziedzictwo Hereditary" na uznanie zasługuje głównie z tego powodu, że już od samego początku bawi się z widzem, do końca nie zdradzając, co jest fikcją, a co rzeczywistością. Interesującą pozycją będzie też "Drabina Jakubowa". Opowiada historię Jakuba Singera, który wraca z wojny w Wietnamie. Weteran wojenny zmaga się z koszmarami, wiecznie czując, że jest szpiegowany.

Niesamowitym filmem będzie także "Czarny łabędź", w którym główną rolę zagrała Natalie Portman. Aktorka wcielając się w rolę Niny, która jest niezwykle utalentowaną baletnicą. Dziewczyna robi wszystko, by dostać rolę w "Jeziorze łabędzim". Wszystko zmierza do tego, by osiągnęła swój cel, jednak na jej drodze pojawia się równie utalentowana baletnica, która staje się dla niej konkurencją. Rywalizacja doprowadza Ninę do odkrycia w sobie najmroczniejszej strony. Trzymający w napięciu będzie również horror poruszający tematy psychologiczne "Musimy porozmawiać o Kevinie". Tytułowy chłopiec już od narodzin budzi u swojej matki niepokój. Kevin odgrywa się niesamowitą złością do swojej matki, przemieniając całe jej życie w piekło i pasmo zmartwień. Chłopiec, dorastając staje się coraz bardziej złośliwy, manipulując przy tym otoczeniem na swoją korzyść. Ojciec chłopca nie podziela zdania matki, broniąc jego ciągłe wybryki. Pewnego dnia wszystko się zmienia, kiedy Kevin dopuszcza się szokującego czynu.

Polskie kino również posiada wiele interesujących filmów psychologicznych zachęcających do refleksji. Jednym z nich jest "Wieża. Jasny dzień". Przedstawia Komunię Świętą kilkuletniej Niny i jej opiekunów. Niespodziewanie pojawia się biologiczna matka Niny oraz jej opiekuna - Muli. Do świetnych produkcji zalicza się również takie filmy jak: "Nóż w wodzie", "33 sceny z życia", czy "Krótki film o zabijaniu".

Zatem dla kogo będzie odpowiedni horror psychologiczny? Otóż filmy wywodzące się z tego gatunku będą się z pewnością podobać się osobom, które wybierając film na wieczór celują w tę część kina, która zawiera elementy z dreszczykiem.Gdzie można znaleźć horrory psychologiczne?Na premium Zalukaj można wyszukać wiele opisów filmów, które zaliczają się do tego gatunku. Oprócz horrorów psychologicznych można znaleźć ciekawe filmy akcji, filmy biografie, a także basnie filmy, które doskonale sprawdzą się dla młodszej części odbiorców. Nasza wyszukiwarka do filmów pozwala na to, by odszukać strony, na których legalnie można obejrzeć filmy takie jak: romanse kostiumowe, interesujące animacje krótkometrażowe, a także top filmy wojenne i filmy animowane SF.

Wstępna rejestracja Zalukaj umożliwia sprawdzenie, jakie filmy widnieją w serwisie. Należą do nich między innymi komedie horror, sensacja film, melodramat filmy oraz filmy o zapasach. W przypadku jeśli żaden z wyżej wymienionych filmów nie przypadł Ci do gustu być może film Sci Fi oraz film podróż w czasie spełnią Twoje oczekiwania.