Zalukaj TV! Najlepsza baza w Internecie!

Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie Zalukaj, zarejestruj się, a następnie wykup konto VIP.

Filmy psychologiczne - czym się cechują?


Jeśli chodzi o filmy psychologiczne są one odmianą dramatu filmowego. Dobre filmy psychologiczne skupiają się na jak najlepszym ukazaniu wątków emocjonalnych. Dodatkowo film psychologiczny doskonale pokazuje problemy psychiczne, z jakimi zmagają się bohaterowie filmu. Filmy psychologiczne przedstawiają też problemy bohaterów, które są związane na przykład z wypadkiem, śmiercią kogoś bliskiego oraz z traumami z dzieciństwa. Chcąc odróżnić filmy o psychologii od dramatu obyczajowego lub społecznego można śmiało powiedzieć, że kino psychologiczne koncentruje się na odczuciach i zachowaniu jednego bohatera, któremu przyszło zmierzyć się z ogromnymi problemami. Jeżeli chodzi o rozwój gatunku, miał on miejsce w kinie europejskim. Popularność tego gatunku w Europie zapoczątkowali tacy twórcy, jak: Ingmar Bergman, Carlos Saura oraz Michelangelo Antonioni. W kinie amerykańskim dramaty psychologiczne wplatano w takie gatunki jak melodramat, film wojenny, czy też dreszczowiec psychologiczny.


Top filmy psychologiczne które warto obejrzeć?


Te najlepsze filmy psychologiczne z pewnością na bieżąco uwzględnia każdy ranking filmów psychologicznych, który jest udostępniany przez liczne strony internetowe. Według nas do top 10 filmów psychologicznych zalicza się przede wszystkim mocny film psychologiczny zatytułowany "Wyspa tajemnic". To naprawdę dobry dramat psychologiczny opowiadający historię szeryfa federalnego, który usiłuje dowiedzieć się, z jakich przyczyn z zamkniętej celi uciekła pacjentka szpitala psychiatrycznego. Drugi film dramat psychologiczny godny polecenia to z pewnością będzie "Dekalog V". Ten psychologiczny film przedstawia losy Jacka, który morduje taksówkarza. W momencie, kiedy zostaje oskarżony jego obrony podejmuje się niejaki Piotr, który usiłuje uchronić go przed karą śmierci. Za najlepszy film psychologiczny uchodzi również "Przerwana lekcja muzyki". Według widzów to dobry film psychologiczny, w którym to Susanna poznaje Lisę w szpitalu psychiatrycznym, ucząc się od niej akceptacji siebie.
Do top filmów psychologicznych można też podpiąć ciekawy film psychologiczny "Okno na podwórze", opowiadający o fotografie, który jest osobą poruszająca się na wózku inwalidzkim. Fotograf obserwuje okna swoich sąsiadów i podejrzewa jednego z nich o zabójstwo żony. Nie można również zapomnieć o tym, że istnieją genialne, polskie filmy psychologiczne, do których zalicza się "Dzień świra", gdzie głównym bohaterem jest niejaki Adaś Miauczyński, rozwiedziony polonista żyjący w cieniu swoich licznych natręctw. Trudno przychodzi mu wyrwanie się z codziennej rutyny. Dobry psychologiczny film to jest także "Popiół i diament", przedstawiający historię młodego AK-owca Maćka, który zaczyna mieć wątpliwości, co do kontynuowania dalszej walki zbrojnej. Polskie dramaty psychologiczne posiadają na swojej liście również fajny film psychologiczny zatytułowany "Nóż w wodzie". W filmie tym widzowie poznają historię małżeństwa, które zabiera ze sobą w rejs młodego mężczyznę. Na jachcie jednak dochodzi do sprzeczki i rywalizacji pomiędzy mężczyznami.
Równie ciekawe filmy psychologiczne wywodzą się z Francji. Są to niezwykle trudne filmy psychologiczne, jednak pomimo to są chętnie oglądane przez miłośników tego gatunku. Francuskie filmy psychologiczne warte obejrzenia to będą między innymi "Pianistka". To naprawdę dobry dramat psychologiczny opisujący romans pomiędzy nauczycielką gry na fortepianie a jej studentem. Polecane filmy psychologiczne to również "Miłość dwudziestolatków", "Zwolnieni z życia", "Wszystko o mojej matce", ale też popularnością cieszy się dramat psychologiczny filmy "Żyć własnym życiem". Warto również zwrócić swoją uwagę na dobre dramaty psychologiczne pochodzenia niemieckiego. Tego typu mocne filmy psychologiczne to będą między innymi takie psychologiczne filmy jak "Akwarium", "Antychryst", "Niebezpieczna metoda" oraz najlepsze dramaty psychologiczne, do których zalicza się ciężkie filmy psychologiczne, a są to: "Melancholia", czy "Głód miłości". Mniej popularne, ale niezwykle ciekawe są hiszpańskie filmy dramaty psychologiczne. Można do nich przypisać filmy psychologiczne top takie jak "Julieta", "Skóra, w której żyję". Warte zobaczenia są również duńskie najlepsze psychologiczne filmy. Są to fajne filmy psychologiczne, które wypada zobaczyć.


Gdzie oglądać filmy psychologiczne?


W przypadku, kiedy nie masz pojęcia, gdzie oglądać filmy dramat psychologiczny lub inny rodzaj filmu, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki do filmów. Dzięki stronie Zalukaj znajdziesz filmy psychologiczne na faktach, a także interesujące seriale psychologiczne, które są bardzo wciągające. W sytuacji, gdy psychologiczne seriale i filmy nie mieszczą się w kręgu Twoich zainteresowań, zobacz filmy motywacyjne sport. Na uwagę zasługują też filmy Sci Fi, filmy basnie i legendy oraz filmy historyczne kostiumowe. Sprawdzaj również na bieżąco polecane filmy akcji, a także, jakie są fajne filmy animowane.
Na Zalukaj rejestracja jest możliwa i dzięki niej możesz sprawdzić, gdzie jest legalnie dostępny biograficzny film, film rosyjski wojenny oraz filmy sensacyjne za darmo z polskim lektorem. Opcja Zalukaj premium umożliwia wyszukanie takich filmów jak film o podróżach w czasie, film czarna komedia i krótkometrażowy film. Alternatywą dla wyszukiwania filmów jest samodzielnie wyszukiwanie, przy pomocy którego sprawdzisz melodramat ranking z najlepszymi filmami na dany rok.