Zalukaj TV! Najlepsza baza w Internecie!

Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie Zalukaj, zarejestruj się, a następnie wykup konto VIP.

Filmy o podróżach w czasie - co można o nich powiedzieć?


Definiując film o podróżach w czasie można powiedzieć, że jest to gatunek filmowy, który dość często pojawia się jako wątek w wielu filmach, serialach, a także książkach. Z opinii miłośników filmów tego rodzaju wynika, że podróż w czasie jest niezwykle ciekawym tematem, który jest dość często podejmowany w świecie kina. Trzeba powiedzieć, że filmy o podróży w czasie pozwalają poznać świat z nieco innej strony, przenosząc widza w całkowicie odmienny świat. Istotne jest to, że filmy o przenoszeniu w czasie dzielą się na dwa rodzaje, a mianowicie na filmy o cofaniu się w czasie oraz na te, w których bohaterowie przenoszą się w odległą przyszłość.
Jednak żeby rozgraniczyć tematykę filmów o podróżach w czasie, warto podać kilka przykładów tego typu produkcji. Pierwszym i zapewne wszystkim znany jest film o podróży w czasie zatytułowany "Powrót do przyszłości", gdzie doktor Emmett Brown postanawia wybudować wehikuł czasu. Jego przyjaciel dzięki tej machinie przenosi się do lat 50. i udaje mu się zakłócić poznanie swoich rodziców. Film ten został nagrodzony Oscarem, otrzymując przy tym 11 innych nagród i 22 nominacje. Na drugim miejscu wypadałoby umieścić film o cofaniu się w czasie o tytule "12 małp", którego głównym bohaterem jest więzień. Zostaje on wysłany w przeszłość, by zapobiec wybuchowi pandemii. W następnej kolejności pozwoliliśmy sobie wymienić film o przenoszeniu się w czasie, którym jest "Wehikuł czasu". Akcja rozgrywa się w roku 1990, kiedy to angielski wynalazca buduje wehikuł czasu, którym postanawia udać się do dalekiej przyszłości. W swojej podróży odkrywa, że ludzkość podzieliła się na dwa wrogie sobie gatunki.
Równie doskonale przedstawiają podróże w czasie filmy takie jak "Looper", czy "Czas na miłość". Pierwszy z nich przedstawia wydarzenia przypadające na rok 2072, gdzie przestępcy eliminują przeciwników, odsyłając ich do przeszłości, by zostali zamordowani przez wynajętych zabójców. Drugi film podróże w czasie ukazujący jest opowieści 21-letniego Tima, który odkrywa, że może podróżować w czasie. Dzięki tej umiejętności udaje mu się znaleźć dziewczynę. Jeśli chodzi o polskie filmy o podrozach w czasie na uwagę zasługuje film w reżyserii Juliusza Machulskiego pod tytułem "Seksmisja". W główne role wcielili się Olgierd Łukaszewicz oraz Jerzy Stuhr. Obaj zostają wybudzeni ze snu po 53 latach w świecie, który zdominowały kobiety. Do kultowych polskich filmów tego rodzaju zalicza się też: "Ambassada", "Godzina pąsowej róży", "Ile waży koń trojański?", "Jak daleko stąd, jak blisko".
Uznanie widzów zdobył film podróż w czasie pokazujący, a jest nim "Efekt motyla". To klasyk jeżeli chodzi o kino młodzieżowe. Przedstawia on losy Evana, który potrafi przenosić się w czasie. W pewnym momencie przekonuje się o tym, że nawet najmniejsza zmiana w przyszłości może diametralnie zmienić teraźniejszość. Uwielbiany przez wszystkich jest również przedstawiający podróż w czasie film "Dzień świstaka". Phil, który odgrywa główną rolę w tym filmie jest prezenterem pogody w telewizji i przypada mu przyjazd do małego miasteczka, gdzie musi zrelacjonować Dzień Świstaka. Zaczyna go jednak niepokoić następny poranek, ponieważ stwierdza, że łudząco przypomina wczorajszy dzień. Interesujący jest też film o podróży w czasie do średniowiecza, którym jest "Goście, goście". W filmie tym dwóch mężczyzn przenosi się ze średniowiecza do Francji końca XX wieku. Ta wizyta przywołuje mnóstwo nieporozumień i śmiesznych sytuacji.
Współcześnie produkowane filmy podróże w czasie przedstawiające spotykają się z dużym uznaniem. Ciekawe podróże w czasie film "Nowy początek" z roku 2016 pokazuje, gdzie po serii lądowań obcych wojsko powołuje ekspertkę, której głównym zadaniem jest odkrycie intencji przybyszy. W większości przypadków gatunek ten obfituje w amerykańskie produkcje filmowe, jednak brytyjskie filmy o podróżach w czasie są równie ciekawe i interesujące. Zalicza się do nich między innymi "Bandyci czasu", "Dr Who wśród Daleków", "Interstellar", czy też "Piąty wymiar". Świetną propozycją będą także francuskie filmy należące do tego gatunku. Zalicza się do nich takie filmy jak: "Filar", "Gandahar", "Kod nieśmiertelności", a także "Piękności nocy".
Warto również zobaczyć, jak przedstawia się ranking filmów wojennych, ale i również zobacz filmy sensacyjne ranking pokazuje kilka filmów, które w ostatnim czasie osiągnęły dużą popularność. Z tego rodzaju zestawienia można też sprawdzić, który dobry film biograficzny na dany rok lub miesiąc miał dużą oglądalność.


Co nasz serwis jest w stanie zagwarantować?


Nasza strona internetowa Zalukaj to doskonała wyszukiwarka filmów i seriali, dzięki której odnajdziesz legalne źródło do oglądania filmów w sieci. Możesz korzystać z niej za darmo lub zdecydować się na wykupienie wersji konta Premium, dzięki któremu uzyskasz pełny dostęp do serwisu i wszystkich udogodnień. Istnieje możliwość, by aktywować zalukaj VIP SMS lub przelew błyskawicznie zmieni zwykłe konto w Premium. Z całą pewnością dużym ułatwieniem dla korzystania z serwisu Zalukaj jest to, że pod każdym filmem znajduje się krótki opis zdradzający tematykę danego filmu. Każdy film może również podlegać ocenie ze strony oglądających, w związku z czym osoby planujące seans mogą sprawdzić, czy określona pozycja przypadła internautom do gustu. Zakładając zalukaj VIP konto będziesz w stanie zobaczyć filmy melodramaty lektor pl oraz filmy o tematyce sportowej ukazujące sylwetki słynnych sportowców.
W przypadku, kiedy szukasz wrażeń, być może darmowe filmy SF z lektorem pl lub komedio horror spełnią Twoje oczekiwania. Miłośnicy nieco innej części kina mogą sprawdzić seriale kostiumowe brytyjskie oraz krótkometrażowe filmy. Trzymające w napięciu są zdecydowanie nowe filmy akcji, które są przez na wrzucane na bieżąco, dzięki czemu możesz szybko sprawdzić, gdzie obejrzysz nowopowstały film. Dla nieco młodszych widzów atrakcyjne okażą się baśnie film lub filmy animowane.