Zalukaj TV! Najlepsza baza w Internecie!

Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie Zalukaj, zarejestruj się, a następnie wykup konto VIP.

Czym właściwie jest czarna komedia?


Z definicji wiadomo, że czarne komedie są odmianą zwykłych komedii, jednak w tym przypadku obfituje mocny czarny humor. Między innymi tego rodzaju komedie z czarnym humorem sprawy, które zwykle są traktowane poważnie przekształcają je w żart. Najczęściej film czarna komedia porusza takie aspekty jak śmierć, cierpienie, ułomność, choroba, zbrodnia, a nawet wojna. Czarne filmy śmiało operują ironią słowną oraz sytuacyjną, ale i również fajne czarne komedie wykorzystują elementy groteskowe. Filmy czarny humor ukazujące zwykle odwołują się też do surrealizmu oraz poetyki absurdu. Początkowo horror komediowy był grywany w teatrach, jednak z czasem zdecydowali się na jego odtworzenie twórcy filmowi. Jest to niezwykle trudny gatunek, ponieważ bardzo ciężko przychodzi ukazanie trudnych tematów w prześmiewczy sposób, stąd też niewielu twórców decyduje się na ten krok. Bowiem, aby stworzyć dobre horrory komediowe należy mieć ogromny talent, ale i również być przenikliwym.


Najlepsze czarne komedie - na które zwrócić uwagę?


Tworząc horroro komedie należy mieć umiejętność przełamywania tabu, płynnie zaklinając go śmiechem. Przechodząc już do przykładowych filmów z tego gatunku, należy wyróżnić przede wszystkim komediowy horror zatytułowany "Arszenik i stare koronki". Jest to kultowy komedio horror, który doskonale oddaje elementy grozy poprzez ekranowe czernie. Doskonały film komedia horror to będzie też "Ze śmiercią jej do twarzy". To ekranizacja z lat 90., jednak do dziś cieszy się uznaniem wśród miłośników czarnych komedii. Ten czarny humor film opowiada historię dwóch aktorek - Madeline i Helen. Został on doceniony przez wielu krytyków, co poskutkowało otrzymaniem Oscara. Najlepsza czarna komedia to będzie też ta zatytułowana "Rewers". Główną rolę w tym filmie odgrywa znakomity aktor Marcin Dorociński. Ta opowieść utrzymana jest w klimacie lat 50., a dodatkowo ta dobra czarna komedia skłania widza do wielu refleksji. Doskonały czarny humor filmy Quentina Tarantino posiadają. Słynna komedia czarny humor ukazująca to będzie przede wszystkim "Pulp Fiction", czy też "Bękarty wojny". Oprócz filmów tego twórcy na uwagę zasługują również filmy z czarnym humorem autorstwa Jean-Pierre Jeuneta, Tima Burtona, ale i również komedio horrory Danny'ego DeVito.


Znany wszystkim jest z pewnością horror komedia o tytule "Rodzinka Addamsów". Śmieszne parodie filmów równie dobrze wpisały się do tego gatunku, które licznie występują zarówno na ekranach kinowych, czy też w sieci. Wyjątkowo straszne komedie, które od lat widnieją w wielu rankingach to z pewnością będą między innymi takie filmy jak: "Guzikowcy" oraz "Dzikie historie". Pierwszy z wymienionych opowiada historię mężczyzny, który posiada nietuzinkowe hobby. Natomiast drugi film przedstawia kilka różnych wątków, które zaciekawiają widza. W ostatnim czasie komedie horror zasiliła polska produkcja "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją", która cieszy się sporym zainteresowaniem. Dobrym przykładem jeśli chodzi o komedie czarny humor będzie również polski film "Cudowne lato".


Gdzie obejrzeć czarne komedie?


Od kilku lat odwiedzanie kin staje się coraz mniej praktykowane, ponieważ liczne filmy horror komedia są dostępne w internecie, co jest o wiele wygodniejsze. Między innymi poprzez stronę Zalukaj możesz dowiedzieć się, gdzie zobaczyć komedie horrory lub filmy zaliczające się do innego gatunku filmowego. Nasza strona została zaprojektowana w taki sposób, by każdy użytkownik mógł z niej bez większych problemów skorzystać. Podział na kategorie, który został przez nas zastosowany pozwala na przeglądanie filmów z wielu gatunków. Poprzez Zalukaj odkryjesz źródło, dzięki któremu legalnie zobaczysz różne horrory komedie. Lista, jaką przygotowaliśmy dla naszych użytkowników jest naprawdę spora, więc mamy nadzieję, że każdy znajdzie odpowiedni horror komedie dla siebie. Staramy się również wybierać czarna komedia filmy, które dopiero co trafiły na ekrany kin, by użytkownicy naszego serwisu Zalukaj czerpali satysfakcję.


Dzięki Dotpay Zalukaj zobaczysz, na jakich legalnych stronach są udostępnione najlepsze filmy kostiumowe, najlepsze filmy krótkometrażowe, czy też najlepsze melodramaty oraz filmy akcji które warto obejrzeć. Jeśli bardziej interesują Cię piękne baśnie filmowe, amerykańskie filmy wojenne lub filmy animowane online także je wyszukasz.


Wielu użytkowników Zalukaj.com Vip wybiera najczęściej dobry film biograficzny, interesujący i dobry film sensacyjny oraz sportowy film. W przypadku jeśli żaden z wyżej wymienionych gatunków nie zainteresował Cię, może filmy sajensfikszyn, podróż w czasie film okaże się dla Ciebie ciekawym rozwiązaniem.