Zalukaj TV! Najlepsza baza w Internecie!

Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie Zalukaj, zarejestruj się, a następnie wykup konto VIP.

Najlepsze filmy świąteczne. Top filmy o Świętach, które musisz obejrzeć.


Filmy świąteczne – dlaczego warto je oglądać?


Świąteczne filmy to zdecydowanie takie produkcje, które widzowie oglądają w okresie listopadowo grudniowym. Zimowa aura za oknem, kanapa, telewizor i ciepła herbata. Prawda, że idealny moment? Jesteśmy tego samego zdania. W święta film ogląda się po prostu dużo lepiej! Najlepiej jeszcze gdy odbywa się to w towarzystwie całej rodziny, przy zapalonych lampkach choinkowych, a z kuchni dobiega zapach pomarańczy. Takiej atmosfery można się spodziewać wyłącznie w okresie bożonarodzeniowym.
Niektórzy ludzie cały rok wyczekują, aż będzie możliwość, żeby w spokoju włączyć bajki świąteczne, czy też najlepsze filmy o świętach. A przecież jest ich sporo i mamy w czym wybierać. Filmy bożonarodzeniowe powstają praktycznie na całym świecie. W Polsce bardzo popularne wydają się być wszystkie części „Listów do M.”, a np. w Ameryce od lat oglądają „Kevina” i nikomu się to nie nudzi. Zatem dlaczego warto obejrzeć film świąteczny? Ano dlatego, że takie produkcje potrafią olśnić nas blaskiem swojego klimatu, wnoszą wielką radość i uśmiech na twarzy, a przede wszystkim dają możliwość, aby chociaż przez tą jedną chwilę w roku zapomnieć o troskach i skupić się na tym co najważniejsze w życiu – rodzinie. Nie od dziś wiadomo, że filmy wigilijne jednoczą ludzi, a niejednokrotnie służą zakochanym. Oglądając film święta wydają się dużo lepsze!


Świąteczny film dla dzieci – jaki wybrać?


Bajki świąteczne dla dzieci są czymś czego nie może zabraknąć w naszych domach podczas okresu świątecznego. Najmniejsi widzowie już od początku powinni chłonąć atmosferę świąteczną. Tak z pewnością jest w wielu rodzinach i w sumie nic w tym dziwnego. Świąteczny film dla dzieci pozwoli na chwilę relaksu i oderwania od codziennych obowiązków. Pamiętajmy, że czas Bożego Narodzenia powinno się konsumować z jak największą starannością i dbałością o najbliższych. To właśnie ten okres sprawia, że rodzina się jednoczy, gromadzi i spędza wspólne, niezapomniane chwile w swoich domostwach.
Istnieją oczywiście najlepsze filmy świąteczne dla dzieci, które potrafią rozweselić każdego dzieciaczka. Niesamowite jest to, że jest ich tak wiele i że są tak bardzo różnorodne. Od przygód elfów, pędzących w saniach Świętego Mikołaja po historie, w których główni bohaterowie potrafią się przyznać do błędów i jednocześnie nawrócić sprawiając wiele radości innym. Filmy o swietach dla dzieci z morałem są praktycznie wyszukiwane coraz częściej przez świadomych rodziców, którzy własnym dzieciom pragną przekazać słuszne wartości życiowe. Przykładem może być bajka „Klaus” produkcji Netflixa, która swoją fabułą daje wyraźnie znać, że jest to idealny świąteczny film dla dzieci. Nie widzieliście jeszcze „Klausa”? Musicie nadrobić! To nasza ulubiona pozycja w kategorii świąteczne filmy animowane.


Komedie Świąteczne – idealny sposób na bożonarodzeniowy wieczór.


Wyobrażasz sobie Święta bez chwil z najbliższymi? My też nie. To przecież czas, w którym powinno się odłożyć na bok pracę, telefony i życie zawodowe. Idealnie sprawdzą się przy tym świąteczne filmy familijne, które często możemy znaleźć jako filmy świąteczne o miłości. Sporo w nich blasku, radości, uśmiechu. A przecież tego nam w tym okresie potrzeba najwięcej.
Filmy na Święta to nie byle jakie, pierwsze z brzegu pozycje, ale mocno wyselekcjonowane produkcje, które sprawią, że czas Bożego Narodzenia stanie się dla nas niezapomniany. Częstym wyborem wśród widzów są świąteczne komedie romantyczne. Nie może to nikogo dziwić. Jest to przecież lekki, rodzinny gatunek filmowy, którego forma pozwoli na zrelaksowanie się i zapomnienie o wszystkim co dookoła. Przecież właśnie to najlepsze swiateczne filmy sprawiają, że każde Święta stają się wyjątkowe w rodzinnym gronie. Jesteśmy zdania, że każdy wieczór w okresie bożonarodzeniowym powinien zostać oficjalnie zakończony wspólnym oglądaniem, a idealne ku temu są właśnie świąteczne komedie.


Świąteczne filmy romantyczne. Co obejrzeć z drugą połówką?


Jesteście tylko we dwoje i szukacie filmów, które rozgrzeją jeszcze bardziej atmosferę? Idealne są ku temu świąteczne filmy romantyczne, których fabuła elektryzuje i rozpala najchłodniejszych romantyków. Komedie romantyczne świąteczne to nie tylko fajne filmy swiateczne, ale również mocny wstęp do wieczoru pełnego wrażeń. Przecież będąc we dwoje nie sięgniecie po horror lub western, ale właśnie po coś co rozpali Wasze zmysły. I po to właśnie powstały świąteczne filmy romantyczne, a kilka z nich wymieniliśmy w powyższym rankingu. Pamiętajcie, że filmy o świętach, w których jest dużo miłości i radości, sprawiają najwięcej emocji.
Oczywiście jeśli bierzemy pod uwagę najlepsze filmy świąteczne to z pewnością zawsze zwrócimy uwagę na ten typ filmów, który pozwoli nam się zrelaksować z ukochaną osobą, czyli komedie romantyczne świąteczne. Kilka z takich propozycji znalazło się w naszym rankingu i na pewno warto na nie zwrócić swoją uwagę.